Innlegg:
Det kan være tøft å si fra om noe man synes er feil. Å heve stemmen. Særlig når man er ung, og det å skille seg ut kan være sårbart. Når alle kjenner alle der man bor og vanskelige saker blir enda nærere. Det husker jeg fra der jeg selv vokste opp. Det blir fort «oss mot alle de andre».
Tia sa i fra. Det får hun stygge kommentarer for og diskusjonene raser i sosiale medier. Ikke fordi det var galt å si fra. Politiet har innrømmet at det var feil å ta med våpen inn i klasserommet. Men så kommer det mediesaker om stedet man bor på, som man er glad i. Det kan være en kjip følelse. Men det er en enda verre følelse å lese fæle kommentarer fra folk man kjenner - eller ikke kjenner.
Og at voksne mennesker får seg til å skrive motbydelige ting på sosiale medier i avisenes kommentarfelt om en tenåring er så uspiselig at jeg blir helt matt. De burde skamme seg, men det gjør de vel ikke.
Flere bør si fra når noe ikke føles greit, som Tia gjorde. Men det kan være tøft å heve stemmen.
Postet:
2021-06-13 12:37:05
Delt innhold:
Tia (15) hetses etter at hun varslet om bevæpnet politi på skolebesøk
Hetsende meldinger rant inn etter at hun varslet om presentasjonen bevæpnet politi holdt for skoleklassen hennes. Nå får hun ros av kunnskapsministeren og ordføreren.