Innlegg:
Kutte, bygge og dele. Kutte utslipp, bygge landet og dele goder og byrder. SV lager det Norge mangler, nemlig en plan for å nå klimamålene på en rettferdig måte. Det er det vi kaller Grønn ny deal.
Jeg besøker grønne bedrifter Norge rundt, for å lære om hvordan vi kan bygge landet grønt. Evoy i Florø kan bli «havets Tesla», de jobber med elektriske motorsystemer for bl.a. fritidsbåter som kan gi store utslippskutt og et nytt norsk industrieventyr.
Hvis du blar kan du også møte vår strålende kommunestyregruppe i Kinn (Marie Øverås Jensen, Ingunn Frøyen og Jon Valur Olafsson, som nettopp har meldt overgang fra Sp!) og se et bittelite utdrag fra kveldens folkemøte om miljø og rettferdighet i Florø.
#fordemange
Emneknagger:
Postet:
2020-09-10 21:59:11